Ile minimum powinien trwać pobyt w szpitalu osoby po nieudanej próbie samobójczej?

Witam. Ile minimum powinien trwać pobyt w szpitalu osoby po nieudanej próbie samobójczej? Mój znajomu został przewieziony karetką bezpośrednio ze szpitala i wyraził zgodę na hospitalizację w szpitalu psychiatrycznym, a po 3 tygodniach lekarz uznał że już może zostać wypisany do domu. Po powrocie powtórzył próbę. Czy nie za wcześnie został wypuszczony?

Dzień dobry,

Nie ma sztywnej reguły mówiącej jak długo pacjent powinien być leczony w szpitalu psychiatrycznym po próbie samobójczej. Zawsze taką decyzję podejmuje lekarz indywidualnie do każdego pacjenta. I nie można też kategorycznie stwierdzić, że za "wcześnie został wypuszczony" (np.: nie zgłaszał myśli s.).