Ile mleka powinno jeść 2-tygodniowe dziecko?

Ile mleka dla 2 tygodniowego niemowlaka powinnam przeznaczac na karmienie? Coreczka wypija do 100 ml ale zdarzy jej sie wypic 120ml. Polozna powiedziala, ze spokojnie moge jej tyle dawac jesli jest niedojedzona ale mam watpliwosci cxy 120 to nie za duzo? W ciagu dnia karmie ja 3-4 razy. Przesypia 5-6 godzin oo karmieniu. Nie karmie piersia i nie daje jej nic poza mlekiem, moze powinnam zaczac dawac jej herbatki czy wode i mniej mleka?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przez pierwsze pół roku życia dziecka nie należy mu podawać nic poza mlekiem. Czyli na razie nie powinna Pani przepajać dziecka wodą lub herbatkami. Jedynie w czasie upałów można podawać niewielkie ilości wody (ale nie z kranu).