Ile mogę mieć wzrostu, jak będę dorosły?

Mam 13 lat i 176 cm wzrostu, ile mogę mieć wzrostu jak będę dorosły? Moja mama ma 172 cm, a tata 173 cm.
13 LAT ponad rok temu

Witam,
nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Wzrost zależy od wielu czynników, m.in. czynnika genetycznego (tego czy Twoi przodkowie - rodzice, dziadkowie etc. byli wysocy), lecz także np. Diety.
Jeśli dobrze się odżywiasz (włączasz do menu produkty mleczne), jadasz regularnie, dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość energii, często się ruszasz i przebywasz na świeżym powietrzu, proces wzrastania nie powinien zostać zaburzony.
Pozdrawiam