Ile mogę schudnąć w ciągu miesiąca?

Ważę 70 kg przy wzroście 154 co jest zdecydowanie dużą nadwagą. Ponad rok temu ważyłam 72 kg i po ciężkiej diecie (wszystko gotowane na parze, smażone na oliwie, ciemne pieczywo, owoce, warzywa, zero niezdrowego jedzenia) schudłam w kilka miesięcy 14 kilo co niestety poskutkowało efektem jojo. Od kilku dni postanowiłam zacząć sie odchudzać ponieważ żle sie czuję w swoim ciele. Zrezygnowałam ze słodyczy, piję dziennie 1,5l wody i cherbatę z pokrzywy. Mam też zamiar zacząć pić czerwoną herbatę dwa razy dziennie. Nie jem fast foodów,  chipsów ani nic słonego. Jem ciemne pieczywo, owoc z jogurtem naturalnym raz dziennie. Obiady jem takie jakie jadłam tylko w mniejszych ilościach. Do tego godzinny spacer i 20 minutowe ćwiczenia dziennie na daną cześć ciała.  Chciałabym się dowiedzieć ile bym schudła w ciągu miesiąca przy takiej diecie.

Witam serdecznie,
cieszę się, że postanowiła Pani wprowadzić pozytywne zmiany w stylu życia. Niestety trudno jest stwierdzić, ile może Pani stracić na wadze na opisanej diecie, ponieważ nie wiem dokładnie ile Pani spożywa w ciągu dnia kalorii, ile spala, czy ma jakieś dolegliwości, jakie są wyniki Pani badań . Z uwagi na efekt jo-jo, który wystąpił po poprzedniej próbie odchudzania, zalecałabym konsultację z dietetykiem i rozłożenie diety na dłuższy okres czasu. Proszę założyć dzienniczek żywienia i notować w nim wszystko co Pani je oraz dodatkową aktywność fizyczną. Będzie on pomocny dla specjalisty, a także Pani pozwoli wyłapać ewentualne błędy żywieniowe. Pozdrawiam, Marta Michalak-Tomasik