Mężczyzna , 28 lat Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć ile może trwać afta usytuowana na dziąśle na dole po prawej stronie? Jak moge znacznie złagodzić objawy, czy powinienem stosować coś przeciw gorączce? Dentysta powiedział że to duża afta przepisał clindamycin. Mam gorączkę a jakoś nie czuje jej objawów czuje się normalnie poza bólem tej afty. Proszę o poradę co mogę zrobić aby ona tak nie bolała po przebudzeniu od poniedziałku z nią walczę i wielkich rezultatów nie ma. Jak mogę zapobiec jej w przyszłości?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam

Czy to na pewno afta?
Jeśli tak- to zaleca się aseptykę- płukanki typu Alfa płukanka po zabiegach implantologicznych, psikanie Tantum Verde(takie na gardło) i Solcoseryl.
Osobiście uważam, że Vagothyl najlepiej rozwiązywał problem, ale jest wycofany, a w rękach laika może być niebezpieczny.
Jest też preparat przynoszący chwilową ulgę- Dezaftan.

Pozdrawiam
Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • RTG zębów – Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów.
  • Afty – Afta to małe i bolesne owrzodzenia jamy ustnej. Mogą pojawić się na podniebieniu miękkim i języku, ale głównie dotyczą miękkiego fałdu skóry stanowiącego połączenie wewnętrznej strony policzków z dziąsłami.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Stomatologia - działy, najczęstsze zabiegi

Ropa w dziąśle - charakterystyka i rodzaje, przyczyny powstawania, objawy

Ropa w dziąśle jest dolegliwością bardzo bolesną i występującą wtedy, kiedy ząb jest już mocno zakażony, gdyż przez długi okres czasu nie był leczony. Może wystąpić także jako powikłanie po zabiegach dentystycznych. Jednak jak radzić sobie z** ropą pojawiającą...