Ile może trwać afta usytuowana na dziąśle?

Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć ile może trwać afta usytuowana na dziąśle na dole po prawej stronie? Jak moge znacznie złagodzić objawy, czy powinienem stosować coś przeciw gorączce? Dentysta powiedział że to duża afta przepisał clindamycin. Mam gorączkę a jakoś nie czuje jej objawów czuje się normalnie poza bólem tej afty. Proszę o poradę co mogę zrobić aby ona tak nie bolała po przebudzeniu od poniedziałku z nią walczę i wielkich rezultatów nie ma. Jak mogę zapobiec jej w przyszłości?

Witam

Czy to na pewno afta?
Jeśli tak- to zaleca się aseptykę- płukanki typu Alfa płukanka po zabiegach implantologicznych, psikanie Tantum Verde(takie na gardło) i Solcoseryl.
Osobiście uważam, że Vagothyl najlepiej rozwiązywał problem, ale jest wycofany, a w rękach laika może być niebezpieczny.
Jest też preparat przynoszący chwilową ulgę- Dezaftan.

Pozdrawiam
Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl

Afty nawrotowe są zmianami w jamie ustnej często obserwowanymi przez lekarza stomatologa. W większości przypadków przyjmują postać nadżerek, które sprawiają duże dolegliwości bólowe, utrudniają codzienne czynności życiowe, połykanie, mówienie, jedzenie. Wieloczynnikowa etiologia stwarza duży problem w skuteczności ich leczenia i zapobiegania.Tego typu zmiany muszą być jak najszybciej konsultowane i diagnozowane. Wcześnie postawiona diagnoza pozwala na wdrożenie właściwej terapii, co ma niezmiennie duży wpływ na dalsze rokowanie.Wskazana konsultacja parodontologiczna.