Ile może trwać psychoterapia dla par?

Ile może trwać taka psychoterapia dla par? Mamy z chłopakiem problem z zazdrością,jesteśmy już ponad 3 lata razem, kochamy się i to bardzo mocno, ale przez zazdrość ja nigdzie nie wychodzę ani on, bo sobie nie ufamy. Zarówno ja nad tym ubolewam jak i on. Źle się z tym czuję i on też. Poszlibyśmy na terapię tylko one dużo kosztują, a nie mamy zbyt wiele pieniędzy . Nie chciałabym jeszcze bardziej pogorszyć stosunków między nami :(

Dzień dobry Pani.
Trudno przewidzieć - szczególnie nie znając Państwa - ile potrzebowalibyście Państwo czasu, by przepracować swój kłopot. Niektórym parom wystarcza 10/12 spotkań co dwa tygodnie, inne pracują o wiele dłużej (kilkadziesiąt sesji). To naprawdę zależy od pary i energii do pracy. Możecie Państwo spróbować podjąć terapię na NFZ. Terapia par też jest refundowana. Jedyny mankament, to niestety fakt kolejek i dość długiego oczekiwania.
Pozdrawiam,
M. S-W.
***
http://drogadodomu.org.pl/

Dzień dobry. Trudno odpowiedzieć ile miałaby trwać terapia pary.Czasem wystarczy kilka spotkań, a czasem trzeba ich więcej. Warto się udać choćby na 2-3 sesje konsultacyjne, aby zobaczyć skąd ten problem zazdrości. Wtedy też można orientacyjnie wyznaczyć długość terapii. Można się też zaciekawić we wzajemnej szczerej rozmowie, czemu sobie nie ufamy. I co można w tej sprawie zrobić dla siebie wzajemnie, aby zwiększyć wzajemne zaufanie. Pozdrawiam

Ciekawa jestem, jak okazujecie sobie Państwo tę miłość. Czy zazdrość pojawiła się od początku? narastała? Warto skorzystać choćby z jednego spotkania z psychoterapeutą, i zyskacie Państwo pewien kierunek dla zmian, jakie chcecie wprowadzić do swego związku. Polecam skorzystać z kogoś z psychoterapeutów z WTTS, np. panią Marcelinę Ptak:
http://wtts.edu.pl/wtts/czlonkowie/marcelina_ptak/
Pozdrawiam i życzę powodzenia