Ile można wykonać badanie MR i TK w krótkim czasie?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie ilości badań MR i TK w krótkim czasie. 24 lipca miałam TK biodra, 28 sierpnia mam mieć MR glowy z kontrastem, 4 września MR kolan, a na koniec września MR kręgosłupa. Czy ta dawka promieniowania mi nie zaszkodzi? Czy to nie za dużo badań w tak krótkim odstępie czasu?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze. Chociaż jakie są dolegliwości aż tyle badań jest koniecznych? Osobiście rozłożyłby To trochę w czasie w zależności oczywiście od objawow i pilności badań