Ile musi upłynąć od ostatniego stosunku, żebym mogła spokojnie odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi, ponieważ za kilka dni musiałabym kupić tabletki, ale nie chcę już ich brać, tylko nie jestem pewna, czy jak kochałam się z chłopakiem w dniu, w którym wzięłam ostatnią tabletke z opakowania, to czy mogę je teraz odstawić i nie zajść w ciążę oczywiście?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawidłowo przyjmowane tabletki działają ok. 7 dni od ich odstawienia (jeśli przyjęto co najmniej 7 tabletek). Plemniki żyją średnio ok. 3 dni, więc jeśli odstawi Pani tabletki teraz, ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna.