Ile muszę jeszcze schudnąć by ważyć odpowiednio?

Witam. Ile jeszcze muszę schudnąć by ważyć odpowiednio? Brzuch mam dobry, niestety mam kompleks dotyczący ud... może jakieś ćwiczenia? Jeszcze w grudniu ważyłam 75 kg, czy nie zbyt szybko chudnę? Właściwie to mniej jem, dużo piję, wieczorami nie jem, co chwilę się ważę. Z góry dziękuję za odpowiedzi :-) Mam 16 lat, 174 cm wzrostu i ważę 68 kg
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biorąc pod uwagę siatki centylowe, Twój wzrost oraz masa ciała znajdują się w normie wieku.
Wskaźnik BMI sugeruje prawidłową masę ciała. Nie ma konieczności redukcji masy ciała.
Dla Twojego wzrostu prawidłowa masa ciała powinna wahać się w granicach 59-79 kg.
Dążąc do osiągnięcia pożądanej sylwetki należy dbać o odpowiedniej żywienie oraz regularną aerobową aktywność fizyczną, a także ćwiczenia partii mięśniowej bioder, brzucha i ud. Proces ten wymaga konsekwentnego postępowania.

Należy dążyć do eliminacji w diecie węglowodanów prostych (słodycze, desery, owoce) oraz redukcji węglowodanów złożonych (pieczywo, ziemniaki).
Z uwagi na wiek, nie należy stosować zbyt restrykcyjnych diet, aby zapewnić odpowiednią ilość mikroelementów i witamin.
Oprócz diety opartej na zasadach zdrowego żywienia wskazane jest utrzymywanie regularnej aerobowej aktywności fizycznej np bieganie, jazda na rowerze oraz gry zespołowe poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.