Ile należy odczekać przed podjęciem leczenia kanałowego po usunięciu sąsiedniego zęba?

Ile należy odczekać przed podjęciem leczenia kanałowego (dolna szóstka) po usunięciu sąsiedniego zęba (dolna siódemka)? Rana po usunięciu siódemki boli delikatnie, natomiast odczuwam dolegliwości ze strony szóstki, w której znajduje się ropa. Do tej pory ząb ten był dwukrotnie nawiercany przez dentystę, by zminimalizować dolegliwości, jednak nadal boli. Wiem, że koniecznie jest leczenie kanałowe, lecz sądziłam, że uda się uspokoić ten ząb tak, by móc je podjąć po wygojeniu miejsca po ekstrakcji. Co robić?

Dzień dobry,
lecząc w koferdamie możliwe jest leczenie już kilka dni po ekstrakcji. Prosze z tym nie zwlekać skoro ma Pani stan zapalny. Samo nawiercanie jest tylko półśrodkiem, ząb powinien być przeleczony kanałowo.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula