Ile osób umiera przy Zespole Jelita?

wiem ze zespól jelita jest chorobą nieuleczalną jaki jest procent zgonów na tą chorobę w polsce w wieku 20-45 lat jestem tez zmęczona i słaba mam zadyszki

Aleksander Ropielewski

NIe ma takich danych. Zespół Jelita Drażliwego (IBS) nie jest chorobą śmiertelną i przy niewłaściwej kontroli diety może co najwyżej spowodować obniżenie jakości życia, a czas przeżycia chorych na IBS jest zbliżony do średniej populacyjnej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski