Ile pić wody przy jednej nerce?

Jaką ilość wody powinienem pić jeżeli nie mam jednej nerki i ważę 90 kg.

Zawsze należy wypijać odpowiednią ilość płynów - zwykłe jest to około 2000-2500 l ( uwzględniając w to zupy i wodę zawartą w owocach) W czasie upałów stosownie więcej . Podstawowe jednak znaczenie ma profilaktyka uszkodzenia pozostałej nerki . Minimum 2 x do roku ocena eGFR, badanie ogólne moczu , 1 x do roku kontrola USG. Jeżeli jakieś wyniki są nieprawidłowe należy podjąć stosowne kroki. Nadwaga też nie jest korzystna dla nerki - stąd warto zredukować nadwagę - jeżeli istnieje