Ile posiłków dziennie powinnam spożywać?

Witam, mam 29 lat i stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy oraz insulinooporność. Przy wzroście 167 cm ważę ponad 90 kilo. Kilkukrotnie podejmowałam próby zbicia wagi dietą i ćwiczeniami ale bez skutku. Za kazdym razem słyszę sprzeczne informacje na temat diety i juz nie wiem co robić. Ile w koncu posilkow powinnam spożywać oraz co mogę jeść a co powinnam wykluczyć?

Przede wszystkim radzę się wybrać do dietetyka. takiego, do którego będzie Pani miała zaufanie. Taka zmiana, to jest zmiana całego zycia, nie tylko rozmiaru, a przechodzenie z jednej diety na drugą, na przemian tycie i chudnięcie spowoduje, że w ogóle będzie Pani miała kłopoty by schudnąć.
Moją poradą pierwszego wyboru dla osób odchudzających się jest dieta na niewielkim deficycie kalorycznym, obejmująca 3 lub 4 posiłki, bez podjadania pomiędzy posiłkami. Do tego sen 8 godzin i spacery na świeżym powietrzu.
Skuteczność diety mierzona jako mozliwość wieloletniego utrzymania efektu diety, zależy jednak przede wszystkim od jej dopasowania do osoby pod względem jej oczekiwań, stanu zdrowia, smaku, wieku, przyzwyczajeń itp.
Szczerze zapraszam do kontaktu :)