Ile posiłków z warzywami trzeba przyjmować podczas tygodnia?

Ile posiłków z warzywami trzeba przyjmować podczas tygodnia? Wystarczą 4?

Dobry wieczór! Warzywa i owoce zajmują trzeci stopień piramidy żywienia. Warzywa powinny stanowić składnik każdego posiłku, owoce zalecane są 1-3 razy dziennie. Najlepiej spożywać je na surowo lub gotować na parze. Warzywa i owoce są źródłem m.in. witamin, minerałów i błonnika (składniki biorące udział we wszystkich procesach przemiany materii). Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, proszę stosowac 3 posiłki dziennie i w każdym z nich powinny znależć sie warzywa, to stabilizuje poziom cukru w organizmie, pozdrawiam