Ile potrzeba czasu na zrzucenie 10 kg?

Witam, chcialabym się dowiedziec mniej więcej ile czasu zajmie mi zrzucenie 10kg. Jestem na zdrowej diecie ( małe ilości, często, zdrowo itp) waże 80kg przy wzroście 172 ( nadwaga po ciąży). Max waga 95kg obecna 80kg biegam od tygodnia długo i wolno bieg ok. 55 minut - 5.81 km spalenie kalorii ok 500 chciałabym się dowiedzieć ile czasu zajmie mi zrzucenie 10kg oczywiście chodzi mi o szacunkowe wyliczenie.
ponad rok temu

Witam,
Trudno jest określić dokładnie w jakim czasie starci Pani upragnione 10 kg. Dlaczego?
Wszystko zależy od kilku czynników: aktywności, o której Pani pisze, diety (jeśli jest stosowana) i Pani osobniczych predyspozycji. Jeden pacjent jest w stanie zrzucić owe 10 kg w przeciągu 2 miesięcy, natomiast inny potrzebuje około pół roku. Na pewno ważny i zdrowszy jest wolniejszy ubytek masy ciała, w granicach 0,5-1 kilogramy na tydzień, zatem 2 do 4 kg na miesiąc. Przy takich obliczeniach powinna Pani zgubić 10 kg w przeciągu 2,5-5 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Ledwoń
specjalista ds. odżywiania

Żeby określić ile czasu zajmie pozbycie się 10 kg muszę znać kaloryczność diety jaką Pani stosuje.
Średnio zdrowy ubytek masy ciała to 1 kg tygodniowo przy odpowiednio dobranej do aktywności fizycznej diecie.

Witam zakłada się że 1 kg to 7000 kcal. Szacując, że dostarcza Pani tyle energii ile wynosi Pani całkowite zapotrzebowanie energetyczne, a ujemny bilans uzyskuje Pani tylko dzięki ćwiczeniom to utrata 10 kg powinna zająć około 4-5 miesięcy. Przy dodatkowym zastosowaniu diety redukcyjnej ten czas może ulec skróceniu nawet o połowę.