Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Z moim partnerem często współżyjemy, ale robumy to od około 15 do 20 minut. Czy z nami jest coś nie tak? Czy powinniśmy robić to dłużej? Zadowala mnie ten stosunek bardzo. Wydaje mi się, że mój chłopak nie chce robić tego dłużej, ponieważ jego prezerwatywa po 10 minutach jest pełna. Czy wtedy jest większe ryzyko pęknięcia prezerwatywy ? Ile trwa, tak na oko, przeciętny stosunek młodych ludzi?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

nie ma określonego czasu, jaki powinien trwać stosunek. Właściwa długość stosunku to taka, która daje zadowolenie obu stronom. Jeżeli oboje jesteście zadowoleni, to problem u Państwa nie istnieje. Badania ankietowe pokazały, że najbardziej usatysfakcjonowane pary uprawiają seks około 15 minut.

Przy okazji - nie powinno kontynuować się stosunku w prezerwatywie po ejakulacji. Dla maksymalnej skuteczności prezerwatywy należy wyciągnąć penisa zaraz po wytrysku.