Ile powinien wynosić wzrost beta-HCG?

Witam. Chciałam zapytać o to ile powinien wzrosnac wynik Beta-HCG jeżeli jednego dnia robiąc test dostałam wynik 2 397,00 mlU/ml (21.01.1 )natomiast dwa dni później powtarzając wynik otrzymałam 3 926,00 mlU/ml.(23.01.14) Z moich obliczeń obecnie jes już 4 tyg.i 2dni. Pani doktor do której chodzę uważa że powinno być więcej, ale ja wiem kiedy to się stało i tylko nie wiem czy wynik jest dobry.. Czy ciąża prawidłowo rośnie Kolejna wizytę mam u innego ginekologa ale dopiero w poniedziałek.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wzrastanie beta-hCG jest zmienne osobniczo i w związku z tym ma charakter wyłącznie poglądowy (jest duża rozpiętość norm dla każdego tygodnia). Dlatego też nie należy przesadnie przywiązywać wagi do wyników tego badania. Najważniejsze, że stężenie hormonu narasta, co świadczy o rozwoju ciązy. Kluczowy natomiast jest obraz w badaniu ultrasonograficznym.