Ile powinien zjadać 2-miesięczne dziecko?

Czy sa jakieś normy ile powinien zjadać 2 miesieczny chłopczyk ? Karmie tylko i wyłącznie piersia ale mam wrażenie ze Maluszek nie dojada.Najczesciej budzi sie na karmienie nocne tylko raz i trwa to tez tylko chwile bo zaraz zasypia albo poprostu zaczyna bawić sie piersia i nie chce już jesc. Ogólnie karmienia nie sa długie ani intensywne dlatego staram sie jak najcześciej przystawiam do piersi. Czy to możliwe ze sie najada?czy powinnam sie niepokoić ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko karmione wyłącznie piersią powinno być karmione na żądanie, czyli zawsze wtedy, kiedy tego potrzebuje. Czy dziecko przybiera na wadze? Jeśli tak, to proszę być spokojną, dziecko się najada. Gdyby waga stała w miejscu lub zaczęła spadać niezwłocznie należy zacząć dokarmiać dziecko mlekiem modyfikowanym. (dokarmiać nie znaczy absolutnie rezygnować z karmienia piersią!) Po prostu dodatkowo wprowadzić jedną dozę mleka - najlepiej przed nocnym snem. Dodatkowo do ukończenia trzeciego miesiąca dziecko powinno otrzymywać witaminę K i D. Po 3cim miesiącu samą witaminę D.
Gdyby jednak coś Panią niepokoiło w zachowaniu dziecka, należy niezwłocznie skonsultować się (osobiście wraz z dzieckiem) z pediatrą.