Ile powinna jeść osoba o wadze 69 kg?

Witam kobieta 25 lat waze 69 km przy wzroscie 168 czy zjedzenie przez caly dzien 2 kanapek z szynka talerz rosolu z kawalkiem wolowiny i jogurt naturalny z musli to duzo jestem na diecie

Dzień dobry! Z racji młodego wieku i wzrostu ma Pani dość wysokie całkowite zapotrzebowanie na energię. Aby następowała redukcja masy ciała powinna Pani zacząć od kaloryczności 1750-1800 kcal, w zależności od aktywności fizycznej. Podane przez Panią produkty nie pokrywają podanego przeze mnie dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz na składniki odżywcze, zatem można śmiało zwiększyć ilość jedzenia przez wprowadzenie dodatkowego posiłku.

To zdecydowanie za mało. Jeżeli dostarczy Pani za mała ilość kalorii organizm może przestawić się na tryb oszczędzania, co bardzo spowolni metabolizm. W takim przypadku istnieje również ryzyko niedoborów witamin i składników mineralnych. Lepiej nie eksperymentować i zgłosić się na konsultacje do dietetyka.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,
jak na cały dzień to zdecydowanie zbyt mało. Nie jestem w stanie określić Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego ponieważ mam zbyt mało informacji na Pani temat ale jest Pani młodą osobą i opisany jadłospis z pewnością nie wystarczy aby je pokryć.
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk