Ile powinna ważyć 13-latka?

Witam, jestem Sylwia. Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 71 kg. Wiem, że mam nadwagę, bo już o tym pisałam i dostałam dpowiedź, za którą serdecznie dziękuję. Mam jednak pytanie. Ile powinnam schudnąć? Mam bardzo szerokie barki jak na dziewczynę, wielkie dłonie, dosyć duże piersi, a rozmiar mojej stopy to 39-40. Ile powinnam ważyć? Sylwia
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała nie powinna przekraczać około 66 kilogramów. Powyżej niej kwalifikuje się już jako nadwaga. Trudno jednak dokładnie określić jaką powinnaś mieć masę ciała, ponieważ nie znamy Twojego typu budowy ciała i składu, który zmienia się w tym wieku. Pamiętaj, aby nie odchudzać się na własną rękę.

Pozdrawiam