Osoba , 13 lat Witam, jestem Sylwia. Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 71 kg. Wiem, że mam nadwagę, bo już o tym pisałam i dostałam dpowiedź, za którą serdecznie dziękuję. Mam jednak pytanie. Ile powinnam schudnąć? Mam bardzo szerokie barki jak na dziewczynę, wielkie dłonie, dosyć duże piersi, a rozmiar mojej stopy to 39-40. Ile powinnam ważyć? Sylwia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała nie powinna przekraczać około 66 kilogramów. Powyżej niej kwalifikuje się już jako nadwaga. Trudno jednak dokładnie określić jaką powinnaś mieć masę ciała, ponieważ nie znamy Twojego typu budowy ciała i składu, który zmienia się w tym wieku. Pamiętaj, aby nie odchudzać się na własną rękę.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Odchudzanie – Moda na odchudzanie pojawia się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo.
  • Waga a zdrowie – Nadwaga i otyłość to istotne problemy zdrowotne związane ze stylem życia, jaki prowadzimy. Otyłość jest często definiowana jako stan, w którym dochodzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie, co prowadzi do wzrostu ryzyka wielu chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach