Ile powinna ważyć 15-latka?

Mam 15 lat, ważę 51 kg i mam 152 cm wzrostu. Moim problemem jest duży brzuch - mam 80 cm w pasie. Pomocy!
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie masz powodów do niepokoju.
Twoja masa ciała mieści się w normie.
Nie powinnaś podejmować prób odchudzania.
Piramidę IŻŻ znajdziesz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.

Przykładowe ćwiczenia pomocne w kształtowaniu mięśni brzucha znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam