Ile powinna ważyć baletnica? Mam schudnąć?

Cześć! Mam 15 lat i 163cm wzrostu ważę 47kg i chce znowu zacząć chodzić na balet czy moja waga jest odpowiednia czy powinnam schudnąć?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i z pewnością nie powinnaś się odchudzać, ponieważ może to doprowadzić do niedoborów pokarmowych, a w konsekwencji negatywnie wpłynąć na Twój organizm. Jeśli będziesz regularnie ćwiczyła i odżywiała się według zdrowych zasad żywieniowych nie powinnaś mieć problemów z utrzymaniem właściwej wagi. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.