Ile powinna ważyć gimnazjalistka o wzroście 159cm?

Ważę 53kg. Co mogę zrobić żebym była szczuplejsza. To bardzo ważne dla mnie proszę o konkretną odpowiedź.

Witaj,

Twoje BMI na siatkach centylowych znajduje się nieznacznie powyżej 75 centyla, co oznacza, ze Twoja waga jest w normie (nadwaga zaczyna się powyżej 90 centyla).

W Twoim wieku przeciwwskazane jest odchudzanie. Jeżeli jednak źle czujesz się ze swoją wagą i chciałabyś być trochę szczuplejsza to przede wszystkim powinnaś nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych i zwiększyć aktywność fizyczną. Takie zmiany nie tylko przyczynią się do pozbycia się kilku zbędnych kg, ale także będę dobrą inwestycja na przyszłość - dzięki nim łatwiej będzie Ci utrzymać wagę w normie.
Stosowanie modnych diet odchudzających, których dużo jest w mediach, nie tylko jest niekorzystne dla zdrowia, ale także jest nieskuteczne, gdyż zwykle utracone kilogramy bardzo szybko wracają (efekt jo jo).
Zachęcam Cię więc do przeczytania załączonych artykułów i wprowadzenia w życie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
ttp://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska