Ile powinna wynosić dzienna lecznicza dawka kitu pszczelego?

Lecznicza dawka dzienna kitu pszczelego (na spirytusie)
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zależności od sposobu stosowania można go przyjmować zgodnie z wytycznymi :
- 15-20 kropli na łyżeczkę cukru 3 razy dziennie
- 30 kropli na 200 ml ciepłej herbaty do płukania gardła i popijania.
Można także zaparzyć herbatę z rumianku, dodać 50 kropli nalewki lub płukać gardło 3 razy dziennie przy zapaleniu krtani, tchawicy.
Innym typem leczeniainhalacje. Do talerza z gorącą wodą wlać 40-50 kropli nalewki, używać do inhalacji pod ręcznikiem.
Zaparzyć herbatę z rumianku, dodać 2 łyżki miodu, soku z połowy cytryny, 40 kropli nalewki z kitu pszczelego. Pić 3 razy dziennie przy grypie, przeziębieniach.
Na łyżeczkę miodu wkroplić 20 kropli nalewki. Spożywać powoli 3 razy dziennie przy przeziębieniach, grypie.