Ile powinnam prawidłowo ważyć? Mam 12 lat

Mam 12 lat. Mój wzrost to 153 cm. Aktualnie ważę 45 kilogramów. Boję się, że to za dużo ponieważ moje koleżanki ważą po 37 kilogramów. Moja mama twierdzi, że czasami jem za dużo słodyczy. Czy to może być przyczyną takiej wagi?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19,23, co na siatce centylowej odpowiada jak najbardziej prawidłowej masie ciała.
Nie ma więc powodów do niepokoju.
Pamiętaj, że dziewczynki w Twoim wieku mogą bardzo różnić się między sobą m.in. wysokością, typem budowy, nie ma sensu porównywać się do koleżanek - każda z Was jest inna.

Pozdrawiam