Ile powinnam schudnąć? Jak to zrobić?

Mam 15 lat, 173 cm wzrostu, 86 kg. Ile musze schudnąć żeby jakoś normalnie wyglądać?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rzeczywiście, według siatek centylowych, Twoja waga jest zbyt wysoka w stosunku do wieku i wzrostu. Pamiętaj jednak, że odchudzanie u dzieci i młodzieży jest generalnie przeciwwskazane i jeśli jest konieczne powinno być prowadzone tylko przez lekarza lub dietetyka. Powinnaś jednak po pierwsze skonsultować się z lekarzem, czy ta nadmierna waga nie jest wynikiem na przykład zaburzeń endokrynologicznych.

W takim przypadku leczenie przyczynowe rozwiązałoby bowiem problem. Jeżeli nie ma jednak przyczyny organicznej tej nadwagi, powinnaś skierować się do dietetyka, który ułoży prawidłowo zbilansowaną dietę, bezpieczną dla Twojego zdrowia.