Ile powinnam schudnąć? Mam 12 lat

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy ważę tyle ile powinnam, ważę 54 kilo i mam 12 lat i około 160 cm wzrostu... jak mogę schudnąć, jakie ćwiczenia ćwiczyć i co jeść? Niedawno ważyła 59 kilo, ale schudłam 5, teraz mi się wydaje, że znowu przytyłam... mam grube uda i to mnie niepokoi... Wszystkie moje koleżanki są chudziutkie, a ja trochę przytyłam... proszę bardzo o poradę;) dziękuję.
12 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała mieści się w zakresie wartości prawidłowych, nie ma więc wskazań zdrowotnych do włączenia diety odchudzającej.

Pamiętaj, iż jesteś jeszcze w fazie rozwoju, na co niezbędna jest energia, którą uzyskasz ze spożywanego pokarmu.

Nie porównuj się również z koleżankami, ponieważ każda z was reprezentuje odmienny typ budowy.
Odnośnie ćwiczeń zajrzyj na www.abccwiczenia.pl (możesz wykonywać je po konsultacji z rodzicami i pod ich okiem).

Pozdrawiam