Ile powinnam schudnąć, żeby mieć idealną wagę?

Witam! Nazywam się Anna, mam 12 lat, 163 cm wzrostu i ważę 65-64cm. Chciałabym wiedzieć, ile powinnam schudnąć, żeby mieć idealną wagę. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek cetylowych dla BMI Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Twoja idealna waga jest trudna do ustalenia, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania, kiedy organizm stale rośnie, rozwija się i zmienia. Dlatego teraz możesz mieć nadwagę, a za kilka miesięcy, kiedy jeszcze urośniesz wszystko może się wyrównać. Dlatego powinnaś wiedzieć, że odchudzanie nie jest dla Ciebie korzystne. Utratę kilogramów możesz uzyskać będąc aktywną fizycznie i odżywiając się według zdrowych zasad. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to należy ćwiczyć około 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Aktywność fizyczna nie tylko wpływa na zachowanie prawidłowej sylwetki oraz utratę zbędnych kilogramów, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie.

Pozdrawiam