Ile powinnam spożywać kalorii dziennie?

Mam 15 lat, ważę 52 kg i mam 166 cm wzrostu. Jestem bardzo aktywną nastolatką, która uwielbia sport. Chętnie uczestniczę w zajęciach wychowania fizycznego - 4-5 godz. w tygodniu, oprócz tego tańczę - 1,5 godz. w tygodniu i chodzę na dodatkowe zajęcia SKS, - 2 razy w tygodniu. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.

Witaj,
wg zaleceń ekspertów norma na energię dla dziewczyny w Twoim wieku wynosi:

- 2100 kcal - przy małej aktywności fizycznej
- 2450 kcal - przy umiarkowanej aktywności fizycznej
- 2800 kcal - przy dużej aktywności fizycznej.

Z tego co piszesz wg mnie, należy u Ciebie przyjąć wartość dla umiarkowanej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska