Ile powinnam ważyć? Czy moja dieta jest zdrowa?

Mam 13 lat.160-161cm wzrostu. Ważę do tego 58-59kg,jestem kobietą. Mój jadłospis: śniadanie: płatki fitella i herbata. 2 śniadanie: owoc lub kanapka obiad: to co zrobi mama np: jakąś zupę i zapiekankę. podwieczorek: żelki, batonik kolacja: bułka z serem, kisiel. Gdy jest zima chodzę na lodowisko i jestem tam 3-4 godz. A potem spacer. ile powinnam ważyć?

Witam,

Według siatek centylowych BMI masz lekką nadwagę. Twój jadłospis uwzględnia małe ilości węglowodanów złożonych – kasz, makaronów pełnoziarnistych, chleba pełnoziarnistego oraz warzyw, a za duże ilości słodyczy. Powinnaś ważyć kilka kilogramów mniej, jednak nie ma co się odchudzać w Twoim wieku, ponieważ stale rośniesz i się rozwijasz. Dobrze zrobisz zmieniając nieco swój jadłospis i stosując się do zdrowych zasad żywienia. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania.  O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem wystarczy. Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Należy również pamiętać, że na efekty trzeba poczekać i będą widoczne tylko wtedy gdy ćwiczenia będą wykonywane regularnie (3 razy w tygodniu po minimum 30 minut).

Pozdrawiam.