Ile powinnam ważyć i jakie diety stosować?

Mam 13 lat, ważę 80 kg przy wzroście 166 cm. Jestem uczennicą, raz jem śniadanie, a raz nie. W szkole jestem o 7:30, a obiad jem w szkole o 11:10... Miedzy tym uda mi się zjeść batona lub coś słodkiego. Po powrocie do domu, jem duży obiad i jeszcze cos zjem, potem kolacja. Na wf-ie ćwiczę. Ja bym chciała ważyć tak 50 kg. Mam duży brzuch, ogromne nogi i pupę. Moja mama też należy do osób z nadwagą. Jak patrzę na moje kolezanki, to im zazdroszczę, że mają taką piękną figurę. Jak mam schudnąć, jakich diet używać i jakie ćwiczenia robić? Na rowerze jeździłam, ale tylko sobie mięśnie wyrobiłam i teraz mi na nogach widać mięśnie i tłuszcz. Mam nogi jak kolaż. ;( BARDZO BYM CHCIAŁA SCHUDNĄ ...
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 29,0. Na siatce centylowej oznacza to przedział powyżej 97 centyla. Niestety. cierpisz na otyłość. Przede wszystkim polecam Ci konsultację lekarską. Trzeba sprawdzić, czy otyłość nie jest wynikiem jakichś zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Powinnaś ważyć około 58-60 kg. Pamiętaj, że rośniesz i proporcja masy ciała do wzrostu będzie się zmieniała.

Myślę, że Twoje odchudzanie (ze względu na bardzo dużą ilość nadwyżkowych kilogramów) powinno przebiegać pod okiem lekarza i dietetyka.

Ćwiczenia nie powinny być forsowne, gdyż ryzyko urazu jest duże. Pamiętaj o spacerach, marszach, jeździe na rowerze (możesz zakupić rower stacjonarny). Pomocne mogą być ćwiczenia na basenie. Jeśli się wstydzisz, możesz wykonywać ćwiczenia w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl. Ćwiczenia możesz wykonywać, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam