Ile powinnam ważyć? Jaka dieta byłaby najlepsza?

Cześć ;* Mam 13 lat ważę 51 kg i mam wzrostu 170cm. Wydaje mi się, że jestem za gruba ;/ Ile powinnam warzyć przy takim wzroście ?

Witaj,

Jesteś bardzo wysoka - Twój wzrost na siatkach centylowych mieści się na linii 97 centyla, więc jesteś wyższa niż 97 % Twoich rówieśniczek.
Natomiast Twoje BMI na siatkach centylowych mieści się pomiędzy 25 a 50 centylem, co oznacza, ze Twoja waga jest prawidłowa - mieści się w granicach normy.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska