Ile powinnam ważyć po 4 porodach?

Witam mam 28 lat i ważę 76 kg jestem po 4 porodach ile powinnam ważyć

Witam,
Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie podała Pani swojego wzrostu. Proszę skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów BMI. Jeśli Pani wynik będzie w zakresie 20-25 to będzie oznaczać, że Pani masa ciała jest prawidłowa. Może Pani odnaleźć również kalkulatory obliczające tzw. idealną masę ciała czy taką wagę, która jest dla Pani najbardziej optymalna. Ale zdecydowanie najlepszym sprawdzeniem czy waży Pani odpowiednio jest wykonanie tzw. analizy składu ciała, dostępnej w prawie każdym gabinecie dietetycznym. Wtedy dowie się Pani nie tylko jaka jest waga ale przede wszystkim jaki jest skład ciała czyli ile ma Pani mięśni a ile tkanki tłuszczowej. Może być bowiem tak, że dwie osoby ważące tyle samo, o takim samym wzroście mają różny skład ciała i jedna waży tyle co powinna a druga ma np. za mało mięśni a za dużo tkanki tłuszczowej i mimo, że sama waga jest prawidłowa to skład ciała już nie i wtedy taka osoba powinna zgubić te nadprogramowe kg tkanki tłuszczowej. Ale w pierwszej kolejności proszę skorzystać z kalkulatorów, o których wspominałam na początku. Pozdrawiam Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice