Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinnam ważyć przy 175 cm wzrostu?

HMMMM,mam problem bo pomimo,e ma odpowiedni wage,to wzdaje mi sie,ze jestem za grubasna. Mam 13 lat,175cm i waze 63kg cyz 65 kg.... I sie martwie czy to nie jest za duzo..... pomocy
13 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam. Jesteś w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu, co oznacza, że Twoja sylwetka cały czas się zmienia (masa ciała i wzrost). Według siatek centylowych przeznaczonych do określania wzrostu i masy ciała u dzieci i młodzieży do 18 roku życia, Twoja waga oscyluje między 90 z 97 centylem, co oznacza nadmiar. Jednak również Twój wzrost jest na ponad 97 centylu. Jesteś wyższa niż większość osób w Twoim wieku (wg norm), a co za tym idzie, także cięższa. Natomiast stosunek Twojej masy do wzrostu oznaczany na podstawie najbardziej popularnego wskaźnika (Body Mass Index - BMI) wskazuje na normę. Dlatego nie musisz się martwić, jeśli tylko czujesz się dobrze i stan Twojego zdrowia również jest prawidłowy. Nie jesteś za gruba i nie powinnaś się odchudzać. Jedyne co warto zrobić dla swojego ciała – zarówno zdrowia jak i utrzymania prawidłowej masy ciała – to zacząć regularnie ćwiczyć (minimum 3 razy w tygodniu po ponad 30 minut) oraz wprowadzić prawidłowe zasady odżywiania, o których przeczytasz m.in. tutaj http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy