Ile powinnam ważyć przy wzroście 172 cm?

Ważę 70 kg, mam 15 lat, 172 cm wzrostu, jestem kobietą. Trenuję siatkówkę 3 razy w tygodniu. Nie odchudzałam się. Rano jem śniadanie typu: płatki z mlekiem, jogurt lub parówkę na gorąco i kromkę, a czasami 2 kromki białego chleba. Na obiad jem: zupę pomidorową, potem mięso smażone udko, ziemniaki gotowane i mizerię, ogórek i pomidor. Potem jem dużo słodyczy, np. całą tabliczkę czekolady lub całe opakowanie ciastek. Na kolację: parówka gotowana z keczupem lub jogurt z bułką lub 3 kanapki z szynką. Jeszcze w ciągu dnia jem owoce, typu grejfrut, jabłko, morela, brzoskwinia. Wydaje mi się, że mam spuchniętą szyję i że mogę mieć chorą tarczycę, moja babcia ma i nie wiem, czy to jest dziedziczne. Nie byłam nigdzie u lekarza, bo mama mówi, że jest w porządku.

Witam,

masa, którą masz obecnie, jest maksymalną uznawaną za prawidłową masą ciała (przy tym wzroście i wieku).
Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada 90 centylowi, powyżej którego rozpoznaje się nadwagę.
Powinnaś więc unikać tycia.
Warto wybrać się do lekarza i sprawdzić, czy rzeczywiście nie masz problemów z tarczycą.
To, jak powinno wyglądać Twoje menu odzwierciedla Piramida Zdrowego Żywienia IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam

P.S
Nie odchudzaj się na własną rękę.
Pamiętaj o zwiększeniu dawki ruchu i uregulowaniu pór posiłków (optymalnie 5 dziennie).