Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę?

Dzień dobry, mam 3 miesięczne niemowlę i chciałabym, aby jadło odpowiednią ilość posiłków w ciągu dnia. Bardzo dużo informacji o karmieniu niemowląt jest w internecie, ale są one bardzo różne. Niekiedy informacje o karmieniu niemowląt się wykluczają. Nie wiem więc już na czym się oprzeć. Dlatego potrzebna mi pomoc i porada na temat karmienia dzieci. Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę i jak często? i czy w nocy wybudzać do jedzenia? Czy jeżeli nie płacze, tylko śpi to wybudzać i karmić? Nie chciałabym, aby moje dziecko było głodne, ale także nie chce go przekarmiać. Jak więc powinno wyglądać karmienie niemowlęcia? Słyszałam, żeby nie wybudzać, ale czy wtedy po przebudzeniu nie będzie strasznie głodne? Proszę o poradę i pomoc. Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Zależy czy niemowlę jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym. Jeżeli piersią- karmimy na żądanie dziecka. Jeżeli mlekiem modyfikowanym to około 130ml 6 razy na dobę. Oczywiście jest to uśrednione, gdyż dzieci mają różne apetyty i temperamenty. Podstawowym kryterium czy dziecko odżywiane jest prawidłowo, jest to czy przybiera na masie ciała .
Pozdrawiam