Ile powinno jeść tak małe dziecko?

Witam, zastanawiam się ile powinien jeść mój maluszek. Urodził się z waga 4 kg i od poczatku mial podawane ponieważ ja nie miałam pokarmu teraz kończy 2 miesiące i czytam że powinien jeść 5 porcji mleko po 150 ml przynajmniej tak pisze na puszce. Ale on zjadal 6 lub 7 porcji po 120 ml od dwóch dni już 130 ml bo jest mu mało i płakał jak mleko się kończyło. Czy może tyle zjadać ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani dziecko powinno jeść tyle, żeby zapewnić mu zdrowy rozwój i prawidłowe przyrosty masy ciała. Nie da się wszytskiego odmierzyć od linijki. Jeżeli je mniej a częściej, to też będzie dobrze.