Ile powinno się leżeć po punkcji lędźwiowej?

Witam mialam robiona punkcje ledzwiowa. Kazano mi lezec cale dwie godziny potem moglam isc do toalety. Nikomu po punkcji nie podkladano basenu ani nie zakladano pieluchy.Szybko wystapil u mnie zespol popunkcyjny. Bylam prawie dwa tygodnie w szpitalu podawano mi ketonal w kroplowce na ostry bol glowy i sztywnosc karku.. Czy nie powinno sie lezec dluzej po punkcji

Jeżeli zastosowano dość grubą igłę w celu pobrania płynu m-r a nie znieczulenia, to czas leżenia był zdecydowanie za krótki. Nawet po znieczuleniu z użyciem cienkiej igły zaleca się leżenie ok 6h