Ile powinno ważyć trzymiesięczne dziecko?

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile powinno wazyc dziecko jak ma 3 miesiące.Moja córeczka urodziła się z wagą 2790g i 51 cm dlugosci a wpisową miała 2600g obecnie ma 11 tyg i 4 dni i waży 6 kg i ma 60 cm a jest karmiona wyłącznie piersią je średnio co 3-3,5h a w nocy 4-5h a jeśli chce pić podaje jej przegotowaną wodę. Czy powinnam jej przerywać jedzenie , bo średnio je przez 10-15 min? Czy grozi jej otyłość? Pozdrawiam

Jeżeli karmi Pani dziecko na żądanie wyłącznie naturalnym pokarmem praktycznie nie istnieje możliwość przenoszenia dziecka. Waga dziecka n początku szybko wzrasta i dla Pani maleństwa mieści się w granicach normy. Badanie rozwoju dziecka w zakresie przyrostu masy ciała, rozwoju zdolności motorycznych i percepcyjnych jest jednym z ważniejszych elementów opieki pediatrycznej i to właśnie lekarzowi prowadzącemu dziecko powinna Pani przekazać swoje wątpliwości.

Obecne zalecenia mówią, aby karmić dziecko na żądanie i tak długo, jak chce. Pokarm kobiecy jest najbardziej wartościowym pokarmem, jaki może Pani teraz dać dziecku. Początkowe miesiące to czas, kiedy dziecko bardzo szybko rośnie, następuje wiele procesów rozwojowych, dlatego też może się Pani wydawać, że dziecko je za dużo, a tak naprawdę potrzebuje zwiększonej ilości energii, która zużywana jest przez rosnące komórki. Aby kontrolować prawidłowy wzrost dziecka zachęcamy do skorzystania z siatek centylowych. W Internecie jest sporo gotowych programów, z których może Pani skorzystać. Na ich podstawie można w bardzo dokładny i systematyczny sposób kontrolować rozwój dziecka. Jeżeli jednak ma Pani obawy, co do nieprawidłowości, radzimy skonsultować się z lekarzem.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444