Ile razy dziennie ćwiczyć wytrzymałość błony bębenkowej u osoby po wypadku?

30 maja br miałam wypadek w wyniku którego pękła mi błona bębenkowa. Teraz błona się zarosła, a mój laryngolog kazał mi robić ćwiczenie polegające za zatkaniu ust i nosa i wówczas dmuchaniu powietrza. Szukam informacji jak nazywa się to ćwiczenie i jak je wykonywać, żeby nie przesadzic i nie doprowadzić do ponownej perforacji. Ile razy dziennie wykonywać takie ćwiczenie i ile razy? Dziękuje z góry za odpowiedź.

To jest zabieg Valsalwy ale nie rób tego na Miłość Boską bo znowu perforujesz sobie błonę bębenkową. Ten laryngolog jest niekumaty. Uciekaj od niego.