Ile razy dziennie powinnam odczuwać ruchy dziecka w 30. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 30 tygodniu ciąży. Od ok.2tyg mam problem z odczuwaniem ruchów malucha - są one wyczuwalne, ale bardzo słabe.Mam odczucie jakby dziecko kilka razy dziennie się delikatnie rozpychało zamiast kopać, przekręcać się i wiercić. Był czas, że ruchy były dużo intensywniejsze.Byłam dwa razy w szpitalu na ktg, oraz miałam robione usg w 30 tygodniu - nic nie wykazało odchyłów. Mam cukrzycę ciążową i niedoczynność tarczycy. Ile razy dziennie dziecko powinno się ruszać ?Proszę o odpowiedź.

Piotr Pilarski

Norma to 10 ruchów w ciągu 12 godzin. Nie muszą być one bardzo intensywne.

Pozdrawiam.