Ile razy na dobę kobieta w ciąży powinna oddawać mocz?

Ile razy kobieta w ciąży. Na dobę powinna przynajmniej oddać mocz? jestem w 10tygodniu a na dobę oddam może 7-10 razy i to wszystko takim małym strumieniem nic mnie nie boli ale trochę mnie to martwi

Lek. Katarzyna Szymczak

Oddawanie moczu 7-10 razy na dobę, to jak najbardziej norma, nawet dla kobiety w ciąży. Zapewne w bardziej zaawansowanej ciąży, w miarę powiększani się macicy i ucisku na pęcherz moczowy, częstość oddawania moczu ulegnie zwiększeniu.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

brak jest opracowanych norm dla ilości oddań moczu u kobiet w ciąży. Na pewno ta ilość się zwiększa. Jeśli nie występuje gorączka, bolesność krwawienie z cewki to nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam.