Ile schudnę jedząc 300 kcal dziennie?

Mam na imię Magda, mam 13 lat, ważę 56 kg, mierze 150 cm. Czy mam nadwagę i czy dużą? Od dzisiaj zaczęłam dietę którą sama ułożyłam dużo ruchu. Zero słodyczy i fast foodów, dziennie 300kc. Ile mogę schudnąć z taką dietą przez miesiąc? I le powinnam schudnąć z moją wagą i wzrostem? Ćwiczenia to bieganie 2 godz. i 100 brzuszków dziennie :D Z góry dziękuje :*

Mam na imię Magda, mam 13 lat, ważę 56 kg, mierze 150 cm. Czy mam nadwagę i czy dużą?
Od dzisiaj zaczęłam dietę którą sama ułożyłam dużo ruchu. Zero słodyczy i fast foodów, dziennie 300kc. Ile mogę schudnąć z taką dietą przez miesiąc? I le powinnam schudnąć z moją wagą i wzrostem?
Ćwiczenia to bieganie 2 godz. i 100 brzuszków dziennie :D
Z góry dziękuje :*
Witam,

Napisałaś, że codziennie jesz 300 kcal. Mam nadzieję, że to niezamierzony błąd w pytaniu. Jeśli rzeczywiście tyle jesz, to tyle co nic- 2 jabłka. Diety głodówkowe są niepolecane szczególnie dla osób w Twoim wieku. Jeśli chcesz się odchudzać powinnaś udać się do dietetyka, ponieważ sama nie wiesz nic na temat zdrowego odżywiania i możesz jedynie narobić szkód w swoim organizmie.

Według siatek centylowych Twoje BMI mieści się między 90 a 97 centylem. Oznacza to, że masz lekką nadwagę. W tym wieku nie powinnaś się w ogóle odchudzać, ale zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe i być aktywną fizycznie.

Pozdrawiam.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u Dietetyka, ponieważ diety wprowadzane w tak młodym wieku, szczególnie "na własną rękę" mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych i prowadzić do rozregulowania metabolizmu. Wartośc energetyczna o której wspominasz jest zbyt niska, taką dietę można nazwać głodówą, przy której z pewnością nie uzyska się trwałego efektu. Po wprowadzeniu zbilansowanej diety przygotowanej przez Dietetyka lub zasad racjonalnego odżywiania, dobrze skonsultować się z wykwalifikowanym trenerem personalnym, który zaproponuje odpowiedni zestaw ćwiczeń modelujących sylwetkę oraz wpsomagających dietę.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie!
Dieta 300 kcal jest zbyt nisko energetyczna i można ją nazwać głodówką. Głodzenie prowadzi m.in. do niedożywienia-> niedoborów witamin i składników mineralnych. Skutkami takiego zachowania mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci, osłabienie organizmu czy obniżenie odporności.
Najlepiej zastanowić się nad zwiększeniem aktywności fizycznej i dokładnym przeanalizowaniem zasad "zdrowego żywienia" oraz wprowadzeniem ich w życie.

Po wskazówki żywieniowe i dietetyczne przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska