Ile schudnę jeśli będę regularnie pływać?

Mam 15 lat, ok. 163 wzrostu i ważę jakieś 70 kg ile mogę schudnąć pływając raz w tygodniu po 2-3 godziny przez 6 miesięcy ? No oczywiście do tego zdrowe odżywianie ;)) i zero słodyczy ;D
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Utrata masy ciała jest bardzo indywidualna i zależy od wielu dodatkowych czynników. Dodatkowo nie wiem jak się odżywiasz i czy rzeczywiście jest to zdrowe i prawidłowe odżywianie. Mogę powiedzieć, że osoby stosujące się do zdrowych zasad żywieniowych, będące na diecie o obniżonej kaloryczności, będące aktywne fizycznie, z nadwagą mogą w ciągu tygodnia schudnąć około 0,5 kg. Jest to prawidłowa szybkość utraty ciała, ale czasami na początku tracimy więcej kilogramów, co jest spowodowane np. utratą wody.

Natomiast lepiej odchudzać się wolno, niż w szybszym tempie, ale z efektem jojo. Dlatego nie radzę za wszelką cenę się odchudzać, niech masa ciała spada we właściwym sobie tempie, powoli, ale systematycznie. Zapoznaj się też z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.