Ile schudnę przy takim zachowaniu?

Dzień dobry! Mam prawie 13 lat, wzrostu 160 lub 161 cm i ważę 64 kg. Ostatnio przytyłam przez Święta. Chciałabym schudnąć, ale nie wiem jak, i się właśnie do Państwa zwracam. Pytanie - od 4 stycznia do 1 kwietnia - ile schudnę bez jedzenia słodyczy, fast foodów, a będę robić: brzuszki w domu, no i 5posiłków dziennie i nie będę jeść po godzinie 19? Schudnę, jak tak będę robić, jak Państwu napisałam? I ile mogę schudnąć, jak tak będę robić??? Bardzo dziękuję za odpowiedź z góry i przepraszam za kłopot:) Ale to jest dla mnie bardzo ważne, bo jadę na wycieczkę za granicę i jak się pokażę w AqaParku w stroju kąpielowym... i poza tym bardzo chcę być szczupła, to jest moje marzenie...... Pozdrawiam. Dziękuję.

Witam!

Jesteś jeszcze bardzo młoda, dlatego Twój metabolizm powinien być szybki i nie powinnaś mieć problemów z utartą nadmiernych kilogramów, jeśli tylko zmienisz swoje nawyki żywieniowe i styl życia. Twoja waga na siatkach cetylowych jest na 95 cetylu. Mieścisz się zatem w normie. Jednak dalszy przyrost masy ciała może spowodować nadwagę.

Przede wszystkich zacznij uprawiać sport. Ćwicz nie tylko na lekcjach wf., ale też w domu czy na podwórku. Możesz zapisać się na dodatkowe zajęcia - taniec, fitness, aqua aerobik. Ważne jest, aby być aktywnym regularnie minimum 30 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Nie mogę powiedzieć, ile schudniesz, stosując się do swoich zaleceń. Utarta wagi to bardzo indywidualna sprawa. Nie wiem, jaki jest Twój codzienny jadłospis i jakie błędy popełniasz. Jeśli jednak przestawisz się na zdrowe nawyki żywieniowe przedstawione poniżej, możesz tracić około 0,5-1 kg na tydzień.

Posiłki jedz często, co 3-4 godziny. Muszą być one lekkie i małe objętościowo. Powinno się spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Między posiłkami nie wolno podjadać. Posiłki powinny być jedzone powoli, aby organizm mógł się nasycić. Zwróć uwagę na nieprzejadanie się. Należy pamiętać o śniadaniu, które jest bardzo ważne, aby przyspieszyć tempo metabolizmu na cały dzień, poprawić koncentrację i pamięć.

Unikaj tłustych wędlin, mięsa czerwonego, tłustych serów (żółty, topiony, pleśniowy), pełnotłustych produktów mlecznych. Codzienne spożywaj chude produkty mleczne: mleko 1,5 %, chude lub półtłuste sery twarogowe, od czasu do czasu ser żółty (tłusty), maślanki, kefiry i jogurty naturalne.

Unikaj produktów typu fast food, chipsów, słodkich i gazowanych napoji, słonych przekąsek, słodyczy, słodkich bułek, ciastek i innych. Słodycze zastępuj galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

W każdym posiłku powinien znajdować się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe. Jedz 5 porcji warzyw w ciągu dnia. Spożywaj ryby przynajmniej 2 razy w tygodniu. Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone.

Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Pij duże ilości płynów, przede wszystkim niegazowanej, niesmakowej wody. Może być to również słaba herbata, herbata zielona, czerwona, biała, owocowa lub ziołowa.

Pozdrawiam.