Ile się zabezpieczać po antybiotyku?

Biorę tabletki antykoncepcyjne R****. Dzisiaj zaczęłam nowe opakowanie, a na początku poprzedniego przyjmowałam antybiotyk X****. Nie wiem jak długo mam stosować dodatkowe zabezpieczenie, bo stosuje je cały czas. Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W czasie tego cyklu gdy tabletki są przyjmowane prawidłowo nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Ochrona antykoncepcyjna powinna być zachowana, o ile antybiotykoterapia nie spowodowała nadmiernego zaburzenia flory przewodu pokarmowego co mogłoby się objawiać bólami brzucha czy biegunkami i wpływać na wchłanianie preparatu hormonalnego.