Ile spotkań potrzeba, by zidentyfikować problem u pary?

DZIEŃ DOBRY. CHCIAŁABYM ZAPYTAĆ NA CZYM POLEGA KONSULTACJA DIAGNOSTYCZNA PAR. ILE SPOTKAŃ MOŻE BYĆ POTRZEBNYCH DO ZINTERPRETOWANIA PROBLEMU.( EWENTUALNIE DO PORADZENIA SOBIE Z NIM). DODAM, ŻE CHODZI O KOLOSALNĄ RÓŻNICĘ W POGLĄDACH NA WARTOŚCI ŻYCIOWE I RODZINNE ORAZ BARDZO ZAMKNIĘTEGO UCZUCIOWO JEDNEGO Z PARTNERÓW KTÓRY NIE POTRAFI OKREŚLIĆ SWOICH OCZEKIWAŃ I POTRZEB. Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

Witam serdecznie,

generalnie chodzi o to aby zdiagnozować główny problem ( mimo, że najczęściej jest ich kilka) w związku, nakreślić metodykę terapii, zdefiniować cel.

wystarczy przy mojej metodyce jedno spotkanie, chyba że jedno z partnerów totalnie zblokuje. Dodatkowe problemy wychodzą już w trakcie sesji terapeutycznych. Ile sesji zależy od problemu i od wspólnie znalezionego i zdefiniowanego celu terapii.
Tutaj nie ma mądrych. Podstawą jest naturalnie współpraca obojga.
Jeżeli Pani wejdzie na link http://www.psychotherapie-live.de/coaching-training-mentalny/coaching-dla-par/ znajdzie tam Pani test, który możecie Państwo oddzielnie
wypełnić i do mnie przesłać. Analiza nic nie kosztuje. Pozdrawiam

Dzień dobry.
Pyta Pani, ile spotkań jest niezbędnych, aby zdiagnozować problem pary.
Cóż, Pani już nazwała kilka trudności występujących w związku, cykl spotkań pewnie ujawni kolejne.
To Państwo określacie cel terapii, co chcielibyście w jej wyniku osiągnąć.
Cele te, wraz z uzyskiwaniem świadomości, co nie działa w związku, mogą się zmieniać lub będą się ujawniać nowe.
Żeby psychoterapia miała sens, partnerzy muszą mieć określone swoje indywidualne oczekiwania i potrzeby, nie tylko wobec związku, ale w ogóle wobec życia i innych ludzi. I warunek niezbędny- chcieć pracować nad związkiem.
Czasem psychoterapeuci zalecają partnerowi lub partnerom najpierw/lub równocześnie rozpoczęcie terapii indywidualnej, podczas której mogą określić swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania, przyjrzeć się schematom zachowań i myślenia jakie wnoszą m.in. do związku.

Podczas pierwszego spotkania psychoterapeuta określi, która forma pracy jest właściwa dla Państwa i zakreśli ramy czasowe.
Psychoterapia jest procesem, podczas którego ludzie nabierają do siebie i psychoterapeuty zaufania, szerszej wiedzy na temat siebie i tego, jak funkcjonują w świecie, gdzie są ich mocne strony, co ich ogranicza, co jest źródłem radości, a co cierpienia.
W związku z tym w trakcie terapii możecie Państwo umówić się na dłuższą pracę niż początkowo, jeśli będziecie mieć taką potrzebę.
Proszę pamiętać, że psychoterapeuta jest po, aby Wam pomóc, więc jemu powinna Pani zadawać wszystkie pytania jakie się Pani nasuną wokół terapii i mówić o wszelkich wątpliwościach.

Pozdrawiam i życzę satysfakcjonującej pracy nad związkiem.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska