Ile spożywać kilokalorii przy ćwiczeniach?

Witam, Jestem kobietą, 23 lata, 160 cm wzrostu, 54 kg, chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu, ćwiczę głównie z ciężarami. Moim problemem jest lekka oponka na brzuchu, której chciałabym się pozbyć. Ile kcal powinnam spożywać w ciągu dnia?

Dzień dobry,

Pani podstawowa przemiana materii jest nieco niższa niż 1400 kcal. Uwzględniając Pani aktywność fizyczną wartość kaloryczna diety- aby uzyskać redukcję powinna być na poziomie ok. 1700 kcal. Oczywiście dokładną kaloryczność diety można wyznaczyć po dokładnym wywiadzie dietetycznym.

Poza tym w diecie są istotne nie tylko kcal ale także poszczególne składniki pokarmowe.

Powinna się Pani skontaktować z dietetykiem, który odpowiednio dobierze Pani dietę, tak aby uzyskać zdrową redukcję masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga