Ile tak naprawdę powinnam spożywać kalorii na diecie?

Witam mam 21 lat 170 62kg wagi. Moje BMI jest prawidłowe jednak chce schudnąć do 56 kg.Cwicze 4 razy w tygodniu w domu, chodzę na godzinne spacery codziennie oraz wprowadziłam dietę 1300kcl jednak nie wiem ile tak naprawdę powinnam spożywać kalorii na diecie żeby schudnąć zdrowo.Do tej pory schudłam 3 kg w 3 tygodnie wazylam 65kg.Moja przekona materi jest słaba około 3 razy w tygodniu. Co mogę zrobić aby przemiana materii była szybsza oraz ile powinnam spożywać kcl aby schudnąć. Dziękuję

Pani dieta powinna wynosić ok. 2000 kcal. Obecna dieta jest zdecydowanie zbyt nisko kaloryczna co może przyczynić się do skutku odwrotnego do założonego. Organizm broni się przed tak niską i niedoborową dietą.
Dodatkowo, Pani masa ciała jest w normie i nie ma potrzeby aby ją jeszcze redukować. Sugerowałabym zmienić nawyki żywieniowe i zdrowo się odżywiać co przyniesie znacznie lepsze rezultaty niż niskokaloryczna dieta.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)