Ile trwa ciąża po dniu owulacji?

cały czas nie moge zrozumieć tego ile trwa ciąża. jesli pamiętam dzień owulacji to mam do niego doliczyć 38 czy 42 tygodnie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąża trwa około 40 tygodni licząc od daty ostatniej miesiączki (licząc od owulacji, przy założeniu że cykle są 28-dniowe i owulacja jest w 14 dniu, doliczyć można około 38 tygodni). Warto również wiedzieć że ciąża donoszona jest już od 38 tygodnia ciąży. Pozdrawiam